Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyaj veya daha doğru ismiyle “Mikro Pigment uygulaması” mikro, steril ve tek kullanımlık bir iğne ile doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına aşılanması işlemidir. Bu alerjik olmayan, ciltlerde özellikle yüz ve vücut kullanımı için tasarlanmış olup, katkı ve koku maddesi içermez. Kalıcı makyajın dövme ile karıştırılmaması gereklidir, ama aynı şekilde uzun yıllar ciltte kalarak doğal görünümü korur. Daha çok kozmetik -dövme sayılabilecek bu işlem sayesinde kaş, göz çizgisi veya dudaklarda doğal cilt renginizle uyumlu etkiler yaratılabileceği gibi bazı ufak kusurlar kapatılabilir. Şekil bozuklukları giderilebilir. Böylece daha düzgün, bakımlı ve genç bir görünüm kazanılabilir.

Mikro Pigmentasyon, halk arasındaki adı ile kalıcı makyaj, aslında semi permanant, yani yarı kalıcıdır. Nedenine gelirsek; mikro pigmentasyonda kullanılan pigmentler, boya maddeleri, zamanla hücrelerin fizyolojik fonksiyonu olan FAGOSİTOZ ile yok olurlar. Hücre, pigmenti içerisine alır, parçalar ve yok eder. Diyebiliriz ki, mikro Pigmentasyon 2-3 senede yok olur, ancak yinede bu durum cilt tipi ile bağımlıdır, bazı ciltlerde pigmentler tamamıyla yok olmaz bazı gölgeler kalabilir. Burada özellikle vurgulamak gerekir ki kullanılan boya maddelerinin kesinlikle, organizmaya zararlı etkisi söz konusu değildir.

Kalıcı Makyaj – Kaş Kontürü İçin Birimimizde İki Farklı Teknik Uygulanmaktadır:

1. Microblading – 3D Kıl Tekniği
Microblading kalıcı makyaj sanatında dünya genelinde uygulanan en natürel uygulamadır. 3 boyutlu kıl tekniği adı da verilen bu uygulamadan diğer kalıcı majyaj tekniği ile kıyaslandığında yarı kalıcı olarak nitelendirilebilir . Pigmentlerin epidermise yerleştirilmesi klasik kalıcı makyaj tekniğinde kullanılan iğnelerden 3 kat daha ince ve çoklu şekilde kullanılarak yapılır. Cilt yüzeyine yakın yerleştirilen pigmentler daha net ve natürel bir görünüm oluşturur. Dikkat edilmesi gereken nokta ten renginize ve kıl renginize uygun olmasıdır. Kalıcılığı 1 ile 1,5 yıl arasında değişir.

2. Dolum Tekniği
Kalıcı makyaj işleminde dolum tekniği uzun süredir tüm dünyada uygulanmaktadır. Micropigmentlerin cilt altına penetre edilmesi ile oluşan işleme verilen isimdir. Bu tekniğin ömrü cilt tipi ve kullanılan boyaların niteliği ile birlikte olmak üzere 1 ile 3 yıl arasındadır. Çeşitli yara ve yanık izlerinin kapatılmasında da aktif olarak uygulanır.

All Our Services

Aenean commodo ligula eget dolor. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.

Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyaj veya daha doğru ismiyle “Mikro Pigment uygulaması...

Read More

Nasır Tedavisi

Nasır cilde yapılan baskı neticesinde cildin kendisini koruma mekan...

Read More

Botoks

Botoks uygulaması yüz ve boyun bölgesi kırışıklıkların tedavi...

Read More

Diyabetik Ayak

Diyabet hastalığı (Şeker Hastalığı), kan şekerinin yüksekliğ...

Read More

Yüz Mezoterapisi

Yüz mezoterapisinde ilaçlar küçük miktarlarda karıştırılarak ...

Read More

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon uygulama prosedürü, uzman doktorların uygulama yap...

Read More

Cerrahi operasyonlara hazır olmayan hastalarımızın, medikal estetik taleplerini karşılarken en önemli amacımız doğal görünümü ve bu görünümün devamını sağlamaktır.