Selülit ve Bölgesel İncelme

I)Elektro Terapi
Elektroterapi, cilt, cilt altı dokular ve derin adele gruplarının yüksek frekanslı elektriksel uyarılarla aktive edilmesidir. Adale gruplarının çalışması ile muskulovenöz pompalar çalışmaya başlamaktadır. Böylece dokulardaki lenfatik blok ortadan kaldırılır, ayrıca elektrolipolize özel elektriksel uyarı çeşitleriyle de yağların mobilizasyonu sağlanabilir.

Dokulardaki oksijenizasyon artışı ile yağların metabolizması da hızlanmaktadır.

Nasıl Uygulanır?
24 tane ped, kas yönlerine göre iletken bir jel sürülerek vücuda bağlanır. Bir seans ortalama 35 dakika sürer. Haftada 2-3 kez olacak şekilde, 8-24 seanstır. Seanslar sırasında kişide rahatsızlık oluşturulacak herhangi bir his oluşmamaktadır.

II) Presso Terapi:
Basınç terapisi de denilen bu terapi, anjioloji, kozmetik tıp, fizik terapi ve güzellik bakımlarında, yaygın kullanılan bir terapötik metottur.

Basınç, uygulanan hücreler arası sıvıların emilimini stimüle ederek ve bunları organik filtrelere doğru taşıyarak venöz ve lenfatik boşalım hızını aktive eder. Farklı işlevlerden türeyen venöz ve lenfatik ödemlerin bakımlarında ve zayıf sirkülasyon nedeni ile selülit ve trofik bozukluklar da kullanıma uygundur.

Kullanım Alanları:
.Venöz ve lenfatik geri dönüşüm sirkülasyonunun stimülasyonu
.Lenf ödemler ve venöz ödemler
.Ameliyat sonrası ödemler ( mastektomi sonrası)
.Su tutumu, (özellikle ‘şiş bacaklı’ insanlarda)
.Travma sonrası ödemler
.Selülit
.Obezite
.Cilt elastikiyetinin yeniden kazanımı
.Doğum sonrası bakımlar

Nasıl Uygulanır?
Göğüs bölgesinden aşağıya doğru, ayakları da içerisine alan pnömatik hava tulumu ile vücuda uygulanan bir yöntemdir. Terapi uygulamaya yarayan, hava tulumu veya pnömatik bot, vücut dinamiği dikkate alınarak donatılmış özel programlar ile çalışmaktadır. Seans süreleri, 20-40 dk. arasında ve haftada 2 ila 3 kez şeklindedir.

III) Mezoterapi:
1-Bölgesel zayıflama ve selülit tedavisinde kullanılan bir tekniktir.

2-Uygulama cildin orta tabakasına 1-2 cm aralıklarla ve 4-13 mm özel mezoderme iğnelerle, yağ yakıcı ve bağ dokusunu kuvvetlendirici bitkisel ilaç karışımının enjekte edilmesidir.

3-Seans sayısı hastanın yağlanma şekli, selülit tipine göre farklılık göstermekle birlikte ortalama 8-12 seanstır.

4-Bir aylık sürede 1-2 beden incelme hedeflenir. Hasta diyetle bunu desteklerse sonuç kalıcı olur. Karın, bel, kol ve bacaklardaki bölgesel yağlanmaların giderilmesinde kullanılan bir uygulamadır.

IV) Selülit Tedavisi:
Lenf dolaşımının yavaşlaması sonucunda, hücreler arasında lenf sıvısının birikmesiyle oluşan, portakal kabuğu görümüne selülit denir.

Kilo vermekle giderilemeyen bölgesel fazlalıklar ve selülitler kliniğimizde kişiye yönelik programlarla tedavi edilmektedir.

Tedavide kullanılan yöntemler:
.Selülit masajı
.Lenf drenaj
.G-5 ile yapılan masaj
.Doku masajı (Medikal masaj)
.Relax masaj

Cerrahi operasyonlara hazır olmayan hastalarımızın, medikal estetik taleplerini karşılarken en önemli amacımız doğal görünümü ve bu görünümün devamını sağlamaktır.