Tırnak Batması

Ayak tırnaklarındaki batık genetik yatkınlık hatalı kesme veya pedikür işlemleri yanlış ayakkabı seçimi travma gibi değişik nedenlerden oluşabilir.

Genellikle başparmakta görülen bir durumdur.Tırnak iki yanda veya tek yanda aşağıya doğru kıvrılarak deri içine doğru uzar ve deriye gömülür.Bu gibi durumlarda tırnağın çevresinde enfeksiyon görülebilir.

Kliniğimizde batık tırnak tedavisinde dünyanın pek çok yerinde tercih edilen “3TO Tel Yöntemi” ayak bakımı uzmanları tarafından uygulanmaktadır. Bu sistemle yatağı bozulmuş ve yanlardan ete gömülmüş olan tırnak iki tarafından özel titanyum tellerle askıya alınıp, ortadan sıkıştırılarak yukarıya kaldırılır. Tırnak askıdayken, tırnak yatağı yeniden ve baskı altında olmadan şekillenir.

Tırnak uzaması takip edilerek telin uygulandığı yer uygun periyotlarla değiştirilerek kontrol sağlanır. Tırnak uzamasıyla birlikte batık olan bölgeden serbest tırnak ucuna ulaşıldığında batığın tamamen geçtiği ve tırnak yatağının tamamen düzeldiği görülür. Batık her ne sebeple oluşmuş olursa olsun bu yöntemle, etkin, sağlıklı, acısız ve günlük yaşamdan kopmadan batığın iyileşmesi sağlanır. En kısa sürede batık tırnaktan dolayı oluşan ağrınızı hafifletir.

Cerrahi operasyonlara hazır olmayan hastalarımızın, medikal estetik taleplerini karşılarken en önemli amacımız doğal görünümü ve bu görünümün devamını sağlamaktır.