Yüz Mezoterapisi

Yüz mezoterapisinde ilaçlar küçük miktarlarda karıştırılarak cildin içine ve altına direk olarak verilir. Böylece cilt etkili maddelerden kısa sürede faydalanabilir. Ayrıca ilaçlar çok az miktarda verildiği için kullanılan maddelerin yan etki olasılığı azalır. Yüz mezoterapisi cildi yenileyen, cilt kırışıklığı ve cilt sarkmalarına etkili olan doğal ve faydalı bir yöntemdir.

Yüz Mezoterapisi Nasıl Etkili Olur?
Yüz mezoterapisi yönteminde cildi yenileyen hyaluronik asit, antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve amino asitler cilt altına minik iğnelerle uygulanır. Bu faydalı maddelerin direk cilde verilmesi ve cildin uyarılması cildin kollajen ve elastin üretimini arttırır, ciltte nemlenme artar ve cilt yenilenir.

Mezoterapinin Yüz Bölgesinde Kullanılma Nedenleri Nelerdir?
.Donuk ve parlaklığını yitirmiş cilde sahip olanlar
.Ciltte elastikiyet kaybı ve sarkma tedavisi
.Cildin yaşlanmasını engellemek
.Yüzün yorgun görünümünü gidermek
.Sigara içenlerde cilt hasarını engellemek ve tedavi etmek
.Yaz öncesi güneş ışınlarının zararlarına karşı önlem almak
.Güneşten zarar görmüş ciltleri düzeltmek

Yüz Mezoterapisi Nasıl Uygulanır?
Yüz mezoterapisinde uygulama öncesi cilt temizlenir ve dezenfekte edilir. İşlemden yarım saat önce anestezik krem sürülebilir. Yüz mezoterapisinde hazırlanan karışım çok küçük ve ince iğnelerle cilt içine veya üstüne verilir.

Yüz Mezoterapisi Sonrası Cilt Nasıl Gözükür?
Yüz mezoterapisi sonrası cilt daha taze ve dinlenmiş görünür. Cildin elastikiyeti artar ve cilt sarkması azalır. Kırışıklıklar hafifler. Cilt aydınlık bir görünüme kavuşur.

Yüz Mezoterapisi Ne Sıklıkta Uygulanır?
Yüz mezoterapisi başlangıçta 2-3 hafta aralıklarla uygulanır. Ortalama 3-4 seans sonrası 4-6 ayda bir tekrarı yapılabilir. Yüz mezoterapisi sonuçları ikinci seanstan sonra ortaya çıkmaya başlar. Tedavi bittikten sonra cilt yenileme etkisi devam eder.

Yüz PRP’si
Platelet rich plazma; PRP” olarak bilinen trombositten zengin plazma hastanın kendisinden alınan kanın özel tüpte santrifüj işlemi ile bileşenlerine ayrılması ve trombositleri, lokositleri çok çeşitli büyüme faktörleri ve sitokinleri içeren katmana verilen isimlendirmedir. Materyal ve uygulama PRP olarak adlandırılır.

Trombositten zengin plazmanın özel mezoterapi teknikleri ve iğne uçları yardımıyla yine aynı kişiye enjeksiyon yoluyla geri verilmesini temel alan PRP tedavisi bir otolog hücresel tedavi yöntemidir.

PRP tedavisi deriyi canlandırır ve yapılandırır kolay ve güvenli bir şekilde uygulanır, uzun etkilidir.

Kandan alınan büyüme faktörleri, kollagen üretimini hızlandırır, doku yenilenmesine yardımcı olur. Ciltteki lekeleri, sivilce izlerini ve kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olur.Kronik yara izlerinin onarılmasına, saçlı deride saçların sıklaşmasında rol oynar. Cildin daha gergin ve parlak görünmesine yol açar.

Yüz PRP tedavisi 2-3 hafta arayla 3-4 seeans uygulanır. 6-12 ayda bir tedavinin tekrarı önerilir.

Cerrahi operasyonlara hazır olmayan hastalarımızın, medikal estetik taleplerini karşılarken en önemli amacımız doğal görünümü ve bu görünümün devamını sağlamaktır.